William Li

Вилијам Ли: Дали може да го изгладниме ракот?

4,094,985 views • 20:02
Subtitles in 38 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Вилијам Ли презентира нов начин на размислување околу третманот на рак: ангиогенеза, која е насочена кон крвните садови кои го хранат ракот. Круцијалниот (најдобриот) чекор: да се бориме против ракот преку исхраната која го победува ракот на негов терен.

About the speaker
William Li · Cancer researcher

William Li heads the Angiogenesis Foundation, a nonprofit that is re-conceptualizing global disease fighting.

William Li heads the Angiogenesis Foundation, a nonprofit that is re-conceptualizing global disease fighting.