Wael Ghonim

Wael Ghonim: Mbi revolucionin Egjiptian

913,718 views • 9:51
Subtitles in 32 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Wael Ghonim eshte ekzekutiv i kompanise Google dhe nder te paret qe ka inkurajuar revolucionin demokratik ne Egjipt...me ndihmen e nje faqe te krijuar ne Facebook ne ndere te nje viktime te dhunes se regjimit. Duke folur tek TEDxCairo, ai spjegon zhvillimin e historise se dy muajve te kaluar, atehere kur Egjiptianet e zakonshem deshmuan se "fuqia e popullit eshte me e forte sesa njerezit neper pozita te fuqishme."

About the speaker
Wael Ghonim · Internet activist and computer engineer

Wael Ghonim believes that the Internet can be the most powerful platform for connecting humanity, if we can bring civility and thoughtful conversations back to it.

Wael Ghonim believes that the Internet can be the most powerful platform for connecting humanity, if we can bring civility and thoughtful conversations back to it.