Trita Parsi

Irani dhe Israeli: Paqja eshte e mundshme.

740,973 views • 10:45
Subtitles in 29 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Irani dhe Israeli: dy kombe me marredhenie te tensionuara qe duken ne konflikt ekzistencialisht. Por per gjithe retoriken e tyre antagoniste, duket se ekziston nje e kaluar e fshehur mbi bashkepunimin, madje dhe miqesi. Ne nje fjalim informativ, Trita Parsi tregon se si nje aleance strategjike e pashprese ne te shkuaren mund te nenkuptoje paqe ne te ardhmen per keto dy shtete nen konflikt.

About the speaker
Trita Parsi · Political scientist

Trita Parsi delves into Middle Eastern history and politics, uncovering fresh perspectives on Iranian, Israeli, and U.S. relations — and discovers potential solutions to brewing conflicts.

Trita Parsi delves into Middle Eastern history and politics, uncovering fresh perspectives on Iranian, Israeli, and U.S. relations — and discovers potential solutions to brewing conflicts.