Teitur

Shtepia eshte kenga qe gjithmone e kam kujtuar

1,039,829 views • 10:49
Subtitles in 28 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Per muzikantin Teitur, te kenduarit eshte te japesh nje pjese te vetes te tjereve. "Nese qellimet e juaja jane t'i besh per vete njerzit ose te marresh nje duartrokitje te forte," ai thote, "atehere ju jeni duke marre dhe jo duke dhene." Degjoni se si ai performon ne skene ne TED2015, duke i kenduar dy kenge per dashurine, largesine dhe shtepine.

About the speaker
Teitur · Singer-songwriter

Whether they’re sung in in English or his native Faroese, Teitur laces his deceptively innocent songs with often stinging hooks.

Whether they’re sung in in English or his native Faroese, Teitur laces his deceptively innocent songs with often stinging hooks.