Steven Addis

Steven Addis: Lidhja baba-bije, nga nje foto c'do here

1,412,489 views • 3:38
Subtitles in 45 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Shume kohe perpara ne New York, Steve Addis qendroi ne nje cep godine me vajzen e tij 1-vjeçare ne krahet e tij; gruaja i beri nje fotografi.Kjo fotografi ka frymezuar nje ritual vjetor baba-vajze, ku te dy pozojne per te njejten fotografi dhe ne te njejtin cep çdo vit. Addis na tregon 15 fotografi te cmuara nga kjo seri e dashur per te, dhe eksploron pse ky ritual perserites dhe i vogel, ka kaq shume kuptim per te.

About the speaker
Steven Addis · Brand strategist

Steven Addis is a father and photography buff who, by day, harnesses the power of branding for social change.

Steven Addis is a father and photography buff who, by day, harnesses the power of branding for social change.