Stefan Sagmeister

Стефан Сагмајстер: Моќта на одморот

2,983,876 views • 17:40
Subtitles in 29 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Секои седум години, дизајнерот Стефан Сагмајстер го затвора своето студио во Њу Јорк за да направи пауза од една година (сабатикал) за да ја подмлади и освежи креативноста. Тој ги објаснува подзаборавените вредности на одморот и ги прикажува иновативните проекти инспирирани од неговиот престој во Бали.

About the speaker
Stefan Sagmeister · Graphic designer

Renowned for album covers, posters and his recent book of life lessons, designer Stefan Sagmeister invariably has a slightly different way of looking at things.

Renowned for album covers, posters and his recent book of life lessons, designer Stefan Sagmeister invariably has a slightly different way of looking at things.