Sheena Iyengar

Sheena Iyengar: Arti i zgjedhjes

3,108,809 views • 24:08
Subtitles in 37 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Sheena Iyengar studion se si ne bëjmë zgjedhje — dhe si ndjehemi për zgjedhjet që bëjmë. Në TEDGlobal, ajo flet për zgjedhje të thjeshta (Cola v. Pepsi) dhe ato komplekse, dhe ndan me ne studimin e saj novator që zbulon qëndrime befasuese në lidhje me vendimet tona.

About the speaker
Sheena Iyengar · Psycho-economist

Sheena Iyengar studies how people choose (and what makes us think we're good at it).

Sheena Iyengar studies how people choose (and what makes us think we're good at it).