Sanjay Dastoor

Sanjay Dastoor: Nje tryeze rreshkitese, me dicka plus

1,689,416 views • 4:20
Subtitles in 39 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Imagjinoni nje automjet elektrik qe mund t'ju coje ne pune—ose ngado ne nje rreze prej 6 miljesh—shpejt, pa frustrimin e trafikut ose te benzines. Tani, imagjinoni qe mund ta ngrini lehtesisht dhe ta merrni me vete. Po, ky lloj i ri tryeze rreshkitese mund te ndryshoje tabllone e transportit te mengjesit.

About the speaker
Sanjay Dastoor · Roboticist

Sanjay Dastoor is the co-founder of Boosted Boards, a startup that aims to build the world's lightest electric vehicles.

Sanjay Dastoor is the co-founder of Boosted Boards, a startup that aims to build the world's lightest electric vehicles.