Rose George

Rose George: Le te flasim mbi jashteqitjen. Seriozisht.

1,624,125 views • 14:01
Subtitles in 31 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Jemi ne 2013, Sidoqofte 2.5 miliarde njerez ne bote nuk kane akses ne nje tualet. Por, kur nuk ka nevojtore, ku e kryeni jashteqitjen? Ne rruge, me shume mundesi afer burimeve te ujit dhe ushqimit — duke shkaktuar vdekje te pathena dhe semundje nga infektimi. Pergatituni per nje fjalim te hapur, te kendshem dhe te fuqishem nga gazetarja Rose George per nje problem te papermendur ndonjehere.

About the speaker
Rose George · Curious journalist

Rose George looks deeply into topics that are unseen but fundamental, whether that's sewers or latrines or massive container ships or pirate hostages or menstrual hygiene.

Rose George looks deeply into topics that are unseen but fundamental, whether that's sewers or latrines or massive container ships or pirate hostages or menstrual hygiene.