Richard Seymour

Richard Seymour: Si ndjehet bukuria

952,713 views • 17:15
Subtitles in 31 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Nje tregim, nje veper arti, nje fytyre, nje objekt i dizajnuar — si e djime se dicka eshte e bukur? Dhe pse eshte kaq e rendesishme per ne? Dizajneri Richard Seymour shqyrton pergjigjen tone ndaj bukurise dhe fuqine befasuese te objekteve qe e shfaqin ate.

About the speaker
Richard Seymour · Designer

As a partner in seymourpowell, Richard Seymour designs idea-driven products — from household goods to trains and motorcycles.

As a partner in seymourpowell, Richard Seymour designs idea-driven products — from household goods to trains and motorcycles.