Paul Bloom

Paul bloom: Origjina e kenaqesise

1,948,766 views • 16:17
Subtitles in 41 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Pse ne na pelqen nje pikture origjinale me shume se ajo e fallco? Psikologu Paul Bloom argumenton qe qeniet njerzore jane themelore— qe besimet tona rreth historise te nje objekti qe ndryshon se si e perjetojme ate, jo vetem si nje iluzion, por si nje tipar i thelle i asaj qe kenaqesia (dhe dhibmja ) eshte.

About the speaker
Paul Bloom · Psychologist

Paul Bloom explores some of the most puzzling aspects of human nature, including pleasure, religion, and morality.

Paul Bloom explores some of the most puzzling aspects of human nature, including pleasure, religion, and morality.