Pamela Meyer

Pamela Meyer: Si te identifikosh nje genjeshtar

17,223,111 views • 18:50
Subtitles in 39 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Cdo dite, ne jemi te genjyer nga te tjeret mesatarisht nga 10 deri ne 100 here, dhe mundesite qe ta zbulosh se eshte e tille jane gati te pamundura, delikate dhe kunder-intuitive. Pamela Meyer, autore e bestsellerit "Liespotting", e cila merret me teknikat per te zbuluar mashtrimet, tregon menyrat dhe pikat delikate te njerezve qe jane trajnuar per te gjetur mashtrimet — edhe ajo argumenton qe ndershmeria eshte nje virtyt qe ja vlen ta ruash.

About the speaker
Pamela Meyer · Lie detector

Pamela Meyer thinks we’re facing a pandemic of deception, but she’s arming people with tools that can help take back the truth.

Pamela Meyer thinks we’re facing a pandemic of deception, but she’s arming people with tools that can help take back the truth.