Paddy Ashdown

Педи Ешдаун: Глобално поместување на моќта

990,469 views • 18:29
Subtitles in 31 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Педи Ешдаун тврди дека живееме во момент од историјата во кој што моќта се менува на начин како никогаш порано. Во фасцинантниот говор на TEDxBrussels тој ги изложува трите најголеми глобални поместувања кои според него ни претстојат во иднина.

About the speaker
Paddy Ashdown · Diplomat

Paddy Ashdown is a former member of the British Parliament and a diplomat with a lifelong commitment to international cooperation.

Paddy Ashdown is a former member of the British Parliament and a diplomat with a lifelong commitment to international cooperation.