Neil MacGregor

Neil MacGregor: 2600 vjet histori në një objekt

988,776 views • 19:37
Subtitles in 35 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Një cilindër balte i mbuluar më shkrime Akadiane, i dëmtuar dhe i thyer, Cilindri i Kirit është një simbol i fuqishëm i tollerancës fetare dhe multi-kulturalismit. Në këtë diskutim interesant Neil MacGregor, drejtor i British Museum, gjurmon 2600 vjet histori të Lindjes së Mesme me anë të këtij objekti.

About the speaker
Neil MacGregor · Director of The British Museum

The writer and presenter of the BBC Radio 4 series "A History of the World in 100 Objects" and the accompanying book.

The writer and presenter of the BBC Radio 4 series "A History of the World in 100 Objects" and the accompanying book.