Nadia Al-Sakkaf

Nadia Al-Sakkaf: Shikoni Jemenin permes syve te mi

500,595 views • 13:38
Subtitles in 34 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Ndersa trazirat politike ne Jemen vazhdojne, redaktorja e Yemen Times, Nadia Al-Sakkaf, flet ne TEDGlobal me drejtuesen Pat Mitchell. Gazeta e Al-Sakkaf ne anglisht eshte vitale per shperndarjen e lajmeve- dhe shperndarjen e vizionit te ri te Jemenit, si dhe femrave te ketij vendi si bashkepunetore te barabarta ne pune dhe ndryshim.

About the speaker
Nadia Al-Sakkaf · Journalist

Nadia Al-Sakkaf is the editor-in-chief of the Yemen Times, the most widely read English-language newspaper in Yemen.

Nadia Al-Sakkaf is the editor-in-chief of the Yemen Times, the most widely read English-language newspaper in Yemen.