Misha Glenny

Misha Glenny heton rrjetet botërore të krimit

894,893 views • 19:30
Subtitles in 32 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Gazetari Misha Glenny hetoi në mënyrë të guximshme për disa vjet rrjetet e krimit të organizuar në mbarë botën. Ky rrjet përbën afërsisht 15% të ekonomisë botërore. Nga mafia Ruse e deri te kartelet gjigante të drogës, burimet e tij nuk përfshijnë vetëm inteligjencën dhe forcat e rendit por edhe kriminelë.

About the speaker
Misha Glenny · Underworld investigator

Journalist Misha Glenny leaves no stone unturned (and no failed state unexamined) in his excavation of criminal globalization.

Journalist Misha Glenny leaves no stone unturned (and no failed state unexamined) in his excavation of criminal globalization.