Michael Green

Perse duhet te ndertojme gradacela prej druri

1,213,444 views • 12:22
Subtitles in 31 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Te ndertosh nje gradacele? Harrojeni celikun apo betonin, thote arkitekti Michael Green, dhe ndertoni me ...dru. Ashtu sikunder shpjegon me detaje terheqese, jo vetem qe eshte e mundur te ndertosh ne menyre te sigurt nje ndertese prej druri 30 kateshe (dhe ai shpreson edhe me te larte se kaq), por eshte edhe e nevojshme.

About the speaker
Michael Green · Architect

Michael Green wants to solve architecture’s biggest challenge — meeting worldwide housing demand without increasing carbon emissions — by building with carbon-sequestering wood instead of concrete and steel.

Michael Green wants to solve architecture’s biggest challenge — meeting worldwide housing demand without increasing carbon emissions — by building with carbon-sequestering wood instead of concrete and steel.