Meklit Hadero

Bukuria e papritur e tingujve te perditshem

1,004,272 views • 13:03
Subtitles in 29 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Duke perdor shembuj prej kengeve te zogjeve, ritmit natyral te gjuhes se shprehur madje edhe duke perdorur kapakun e tenxheres, kengetarja-tekstshkruesja Meklit Hadero tregon se si tingujt e perditshem, madje edhe qetesia, krijon muzike. "Bota eshte gjalle per shkak te ketyre shprehjeve muzikore," ajo thote. "Dhe tashme jemi te zhytur ne te."

About the speaker
Meklit Hadero · Singer-songwriter

Meklit Hadero is an Ethiopian-American singer-songwriter living the cultural in-between, both in her own luminous compositions and as a co-founder of the Nile Project.

Meklit Hadero is an Ethiopian-American singer-songwriter living the cultural in-between, both in her own luminous compositions and as a co-founder of the Nile Project.