May El- Khalil

Te besh paqe eshte nje maratone

5,186,320 views • 10:16
Subtitles in 40 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Ne Liban, njehere ne vit shkrepet arma e cila nuk eshte pjese e nje skene dhune te perditshme: Tingulli hapes i Maratones Nderkombetare te Beirutit. Ne nje ligjerate emocionuese, themeluesja e maratones May El-Khalil shpjegon se perse ajo beson se gara e 26.2 miljeve eshte nje event i cili mund te sjelle me afer nje vend te copetuar per dekada nga politika dhe feja, edhe pse vetem per nje dite te vitit.

About the speaker
May El-Khalil · Founder of the Beirut Marathon

The Beirut Marathon is the largest running event in the Middle East. May El-Khalil founded it as an instrument of peace.

The Beirut Marathon is the largest running event in the Middle East. May El-Khalil founded it as an instrument of peace.