Mary Lou Jepsen

A munden pajisjet e së ardhmes të lexojnë imazhet e trurit?

933,822 views • 10:26
Subtitles in 30 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Si një eksperte në krye të shkencës dixhitale, Mary Lou Jepsen studion mënyrën se si të hedhe idetë tona më krijuese në ekrane. Si paciente që ka kaluar një operacion në tru, ajo është e interesuar të dijë më shumë mbi aktivitetin nervor, i cili është baza e shpikjes, krijimtarisë dhe mendimit. Ajo shkrin këto dy pasione në një fjalim mahnitës mbi dy studime kryesore mbi trurin, të cilat mund të drejtojnë drejt një fronti të ri për të kuptuar se si (dhe çfarë) ne mendojmë.

About the speaker
Mary Lou Jepsen · Screen engineer

Mary Lou Jepsen discovers astonishing ways to integrate digital screens into daily life.

Mary Lou Jepsen discovers astonishing ways to integrate digital screens into daily life.