Martin Villeneuve

Martin Villeneuve: Si realizova një film të pamundur

950,196 views • 10:55
Subtitles in 30 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Producenti Martin Villeneuve flet mbi filmin "Marsi dhe Prilli", një film fantastiko-shkencor spektakolar Kanadez të cilin e realizoi praktikisht pa para. Në një fjalim të këndshëm, ai shpjegon se si arriti të kalonte me mënyra të ndryshme kufizimet finaciare dhe logjistike që të realizonte këtë vizion unik dhe krijues të së ardhmes.

About the speaker
Martin Villeneuve · Graphic artist, director

In his film "Mars et Avril," Martin Villeneuve brings his sci-fi romance graphic novel to glorious life.

In his film "Mars et Avril," Martin Villeneuve brings his sci-fi romance graphic novel to glorious life.