Lisa Gansky

E ardhmja e biznesit eshte kompanite 'rrjete'

710,489 views • 14:47
Subtitles in 26 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Ne TED@MotorCity, autorja e 'The Mesh' Lisa Gansky flet per te ardhmen e biznesit qe do te fokusohet ne shkembimin e te mirave nga me te ndryshme, si nepermjet dhenieve dhe marrjeve me qera me ane te teknologjise ose me guximshem drejt per drejt me njeri tjetrin. Shembuj te indrustrive qe nga muzika tek makinat na tregojen se sa i jemi afruar kesaj te ardhmjeje 'rrjete'

About the speaker
Lisa Gansky · Entrepreneur

Lisa Gansky is the author of "The Mesh: Why the Future of Business Is Sharing," and the instigator behind the Mesh Directory (www.meshing.it).

Lisa Gansky is the author of "The Mesh: Why the Future of Business Is Sharing," and the instigator behind the Mesh Directory (www.meshing.it).