Keller Rinaudo

Keller Rinaudo: Nje mini robot -- mundesuar nepermjet telefonit tuaj.

1,119,899 views • 5:50
Subtitles in 35 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Telefoni yt inteligjent mund te te duket si mik— por nje mik i vertete do te ta dhuronte nje buzeqeshje here pas here. Ne TED2013, Keller Rinaudo demostron mini robotin Romo, telefoni inteligjent i cilii mund te te shoqeroje pergjate nje shetitje, te te kaloje filxhanin e kafes nga njeri cep i tavolines ne tjeterin, dhe te reagoje me shprehi te programuara.

About the speaker
Keller Rinaudo · Robotics entrepreneur

Keller Rinaudo is CEO and co-founder of Zipline, building drone delivery for global public health customers. (He's also co-founder of Romotive, makers of the tiny robot, Romo.)

Keller Rinaudo is CEO and co-founder of Zipline, building drone delivery for global public health customers. (He's also co-founder of Romotive, makers of the tiny robot, Romo.)