Kate Hartman

Kate Hartman: Arti i komunikimit qe vishet

875,093 views • 9:05
Subtitles in 34 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Artistja Kate Harman perdor veshje me perdorim elektronik per te zbuluar se si ne komunikojme, me veten tone dhe me boten. Ne kete bisesede qe provokon mendime, ajo na tregon" Kapelen fol me vete", "Zemren me ajer", "Kostumin per akullnaja", dhe pajisje tjera te pa para.

About the speaker
Kate Hartman · Artist and technologist

Kate Hartman creates devices and interfaces for humans, houseplants, and glaciers. Her work playfully questions the ways in which we relate and communicate.

Kate Hartman creates devices and interfaces for humans, houseplants, and glaciers. Her work playfully questions the ways in which we relate and communicate.