Karen Tse

Karen Tse: Si mund te ndalojme torturen.

533,513 views • 12:43
Subtitles in 32 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Te burgosurit politik nuk jane te vetmit qe po torturohen— shumica e torturave juridike ndodh ne raste te zakonshme, bile ne sistemet ligjore qe jane "funksionus". Karen Tse, nje aktiviste sociale, tregon se si ne duhet te ngrihemi dhe veprojme ti japim fund torturave te zakonshme.

About the speaker
Karen Tse · Anti-torture activist

In too many countries, it's still normal to torture prisoners for confessions and information. Karen Tse works to end that.

In too many countries, it's still normal to torture prisoners for confessions and information. Karen Tse works to end that.