Kang Lee

A mund ta dalloni me te vertete nese nje femije po genjen?

6,541,082 views • 13:36
Subtitles in 38 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

A jane femijet genjeshtare jo te zot? Mendoni se mund ti dalloni lehte genjeshtrat e tyre? Kerkuesi i zhvillimit Kang Lee studion cfare i ndodh femijeve psikologjikisht kur genjejne. E bejne shume here, duke nisur qe nga mosha dy vjecare, dhe me te vertete qe jane te zot. Lee shpjegon pse duhet te festojme kur femijet nisin te thone genjeshtra dhe prezanton teknologjine e re te dallimit te genjeshtres qe ndonje dite mund te nxjerre ne pah emocionet tona te fshehura.

About the speaker
Kang Lee · Developmental researcher

Kang Lee has devoted his career to understanding the development of social cognition and behavior.

Kang Lee has devoted his career to understanding the development of social cognition and behavior.