Juan Enriquez

Juan Enriquez: A do te jene femijet tane qenie te ndryshme?

1,886,359 views • 16:48
Subtitles in 30 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Pergjate evoluimit njerezor, versione te ndryshme te njeriut kane bashke-ekzistuar. A jemi ne me te permirsuar tani? Tek TEDxSummit, Juan Enriquez udheton ne kohe dhe hapesire per te na sjelle ne nje moment aktual—dhe tregon se si teknologjia po demaskon evidencen qe supozon se nje evolucion i shpejte mund te jete prane.

About the speaker
Juan Enriquez · Futurist

Juan Enriquez thinks and writes about the profound changes that genomics and other life sciences will bring in business, technology, politics and society.

Juan Enriquez thinks and writes about the profound changes that genomics and other life sciences will bring in business, technology, politics and society.