JP Rangaswami

JP Rangaswami: Informacioni është ushqim.

655,357 views • 8:08
Subtitles in 31 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Si i konsumojmë të dhënat? Në TED@SXSWi, teknologu JP Rangaswami debaton rreth marrëdhënies sonë me informacionet, dhe na ofron një depërtim të mprehtë dhe befasues: ne trajtojmë informacionin sikur ushqimin.

About the speaker
JP Rangaswami · Technologist

JP Rangaswami thinks deeply (and hilariously) about disruptive data.

JP Rangaswami thinks deeply (and hilariously) about disruptive data.