Jonas Gahr Støre

Jonas Gahr Store: Ne mbrojte te dialogut

340,722 views • 14:58
Subtitles in 28 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Ne politike, duket kontraditktore per t'u angazhuar ne dialog me grupe te dhunshme, me radikalet dhe terroristet, dhe me shtetet qe i mbeshtesin ata. Por Jonas Gahr Store, minister i jashtem i Norvegjise, bën një arsyetim bindës për diskutim të hapur, edhe kur vlerat ndryshojnë, në një përpjekje për të ndërtuar siguri më të madhe për të gjithë.

About the speaker
Jonas Gahr Støre · Foreign Minister of Norway

Jonas Gahr Støre is the Norwegian Foreign Minister, charged with working for Norway's interests internationally.

Jonas Gahr Støre is the Norwegian Foreign Minister, charged with working for Norway's interests internationally.