Jinsop Lee

Dizenjim per pese senset

1,476,515 views • 9:03
Subtitles in 36 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Nje projekt i mire duket bukur, po - por pse nuk duhet ajo gjithashtu te kete prekshmeri te mire, aromë te mire dhe te tingelloje bukur? Projektuesi Jinsop Lee (nje fitues i "TED Kërko Talentin") ndan me ne teorinë e tij të projektimit ne baze te 5-shqisave, me një grafik të dobishëm dhe disa shembuj. Shpresa e tij: që t'ju frymëzojnë për njohjen e eksperiencave të mëdha multisensore.

About the speaker
Jinsop Lee · Multi-sense designer

Jinsop Lee is an industrial designer who believes that great design appeals to all five senses.

Jinsop Lee is an industrial designer who believes that great design appeals to all five senses.