Jill Heinerth

Bota e mistershme e shpellave nenujore

1,479,875 views • 6:49
Subtitles in 36 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Zhytesja e shpellave Jill Heinerth eksploron rrymat e ujrave te nendheshme qe rrjedhin ne planet. Duke punuar me biologet, klimatologet e arkeologet, Heinerth zbulon misteret e formave te jetes qe okupojne disa nga vendet me te largeta te planetit dhe ndihmon kerkuesit te shkycin historine e ndryshimit te klimes. Ne kete fjalim te shkurter, beni nje zhytje nen vale dhe eksploroni mrekullite e hapsirave nentokesore.

About the speaker
Jill Heinerth · Cave diver

Jill Heinerth explores underwater caves deep inside the earth.

Jill Heinerth explores underwater caves deep inside the earth.