Jenna McCarthy

Џена МекКарти: Што не знаете за бракот

4,386,420 views • 11:17
Subtitles in 38 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Во овој забавен, неформален говор од TEDx, писателката Џена МекКарти споделува едно изненадувачко истражување за тоа како браковите (особено оние среќните бракови) навистина функционираат. Една забелешка: Немојте да се обидувате да го освоите Оскарот за најдобра актерка.

About the speaker
Jenna McCarthy · Writer

Jenna McCarthy writes about relationships, marriage and parenting.

Jenna McCarthy writes about relationships, marriage and parenting.