Jane Chen

Џејн Чен: Топла прегратка што спасува животи

692,122 views • 4:46
Subtitles in 40 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Во земјите во развој пристапот до инкубатори е ограничен од цена и далечина и милиони недоносени бебиња умираат секоја година. Џејн Чен ни покажува пронајдок кој може да згрее милиони од овие бебиња - дизајн кој е сигурен, пренослив ефтин и спасува животи.

About the speaker
Jane Chen · Social entrepreneur

TED Fellow Jane Chen has spent years working on health issues in the developing world.

TED Fellow Jane Chen has spent years working on health issues in the developing world.