Ian Ritchie

Ian Richie: Dita kur refuzova Tim Berners-Lee-në

578,399 views • 5:41
Subtitles in 34 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Përfytyroni që jemi në fund të viteve '90, dhe sapo jeni njohur me një të ri të hijshëm të quajtur Tim Berners-Lee, i cili ju tregon rreth propozimit të vet për një sistem me emrin World Wide Web. Ian Ritchie qe atje. Dhe... nuk iu mbush mendja. Një rrëfim i shkurtër rreth informacionit, lidhjeve dhe mësimet e nxjerra nga gabimet.

About the speaker
Ian Ritchie · Software entrepreneur

Ian Ritchie

Ian Ritchie