Honor Harger

Honor Harger: Historia e universit në tinguj

915,901 views • 11:16
Subtitles in 32 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Artist-teknologjistja Honor Harger dëgjon zhurmën e çuditshme dhe të mrekullueshme të yjeve, planeteve dhe yjeve pulsare. Në punën e saj, ajo përcjell gjurmët e radio valëve të emetuara nga objektet e lashta qiellore dhe i kthen ato në tinguj, përfshirë këtu edhe "këngën më të vjetër që do të ndëgjoni ndonjëherë", tingullin e rrezeve kozmike të mbetur nga Big Bang.

About the speaker
Honor Harger · Artist

Honor Harger explores the sounds of the sky, using art to connect her audience to the universe.

Honor Harger explores the sounds of the sky, using art to connect her audience to the universe.