Harald Haas

Harald Haas: Transmetimi te dhenave me vale nga cdo llampe ndricimi

2,507,958 views • 12:51
Subtitles in 37 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Po sikur cdo llampe ne bote mund te transmetonte te dhena? Tek TEDGlobal , Harald Haas tregon, per here te pare, nje aparature qe do mund ta bente ekzaktesisht ate.Nga nje pulsim i drites nga cdo LED, nje ndryshim i madh per tu pare nga syri njerezor, mund te transmetoje te dhena shume me larg se sa nje antene celularesh — duke e bere ate ne nje menyre sa me eficente, te sigurte dhe ne cdo vend.

About the speaker
Harald Haas · Communications technology innovator

Harald Haas is the pioneer behind a new technology that can communicate as well as illuminate.

Harald Haas is the pioneer behind a new technology that can communicate as well as illuminate.