Hannah Brencher

Hannah Brencher: Letra dashurie per te huajt

1,909,053 views • 4:52
Subtitles in 37 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

E ema e Hannah Brencher, i ka shkruar gjithnje letra. Keshtuqe, kur ajo e ndeju veten te mberthyer nga depresioni pas universitetit, ajo beri ate qe ndjeu me te natyrshme—ajo shkroi letra dashurie dhe i la neper qytet per tu gjetur nga te huaj. Ky akt eshte kthyer tashme ne nje iniciative globale, Bota ka Nevoje per me Shume Letra Dashurie, qe i con njerezve ne nevoje te nje fjale te embel, letra per inkurajim.

About the speaker
Hannah Brencher · Letter enthusiast

Hannah Brencher believes in the power of pen and paper, and has started a global initiative that encourages strangers to exchange love letters.

Hannah Brencher believes in the power of pen and paper, and has started a global initiative that encourages strangers to exchange love letters.