Gian Giudice

Pse gjithësia jonë mund të ekzistojë në teh thike

1,644,094 views • 14:10
Subtitles in 30 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Surpriza më e madhe e zbulimit të bosonit të Higgs? Qe nuk kishte surpriza. Gian Giudice na flet për një problem në fizikën teorike: çfare ndodh nëse fusha e Higgs ekziston në një gjendje ultra të dendur që mund të shkatërrojë të gjithë materien atomike? Me sharm e zgjuarsi, Guidice përshkruan një fat të zymtë — dhe pse ne nuk duhet të fillojmë të shqetësohemi tani, (Filmuar në TEDxCERN)

About the speaker
Gian Giudice · Theoretical physicist

Gian Giudice is a theoretical physicist who has contributed greatly to our present understanding of particle physics and cosmology.

Gian Giudice is a theoretical physicist who has contributed greatly to our present understanding of particle physics and cosmology.