Eric Topol

Erik Topol: E ardhmja pa tel e mjekësisë

712,609 views • 16:58
Subtitles in 23 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Erik Topoli thotë se së shpejti do të përdorim telefonat inteligjentë për të monitoruar shenjat tona jetësore dhe gjendjet kronike. Në TEDMED, ai numeron disa nga pajisjet më të rëndësishme pa tel në të ardhmen e mjekësisë — të gjitha duke na ndihmuar të rrimë jashtë shtretërve spitalorë.

About the speaker
Eric Topol · Cardiologist and geneticist

Eric Topol is a leading cardiologist who has embraced the study of genomics and the latest advances in technology to treat chronic disease.

Eric Topol is a leading cardiologist who has embraced the study of genomics and the latest advances in technology to treat chronic disease.