Elizabeth Murchison

Elizabeth Murchinson: Duke luftuar nje kancer ngjites

485,271 views • 13:03
Subtitles in 29 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Cfare po e vret djallin e Tasmanise? Nje kancer i helmues eshte duke infektuar mijera — dhe ndryshe nga shumica kancereve, eshte ngjites. Hulumtuesja Elizabeth Murchison na tregon rreth luftes se saj per te shpetuar Tasmanine, dhe cfare ajo po meson rreth te gjithe kancereve nga ky lloj i pazakonte.

About the speaker
Elizabeth Murchison · Cancer researcher

Elizabeth Murchison studies a mysterious (and contagious) cancer that threatens to wipe out Tasmanian devils.

Elizabeth Murchison studies a mysterious (and contagious) cancer that threatens to wipe out Tasmanian devils.