Edi Rama

Rikthe qytetin tend ne saje te ngjyres

596,985 views • 15:42
Subtitles in 29 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Bejeni nje qytet te bukur, ndalo korrupsionin. Edi Rama ndermori kete rruge ne dukje te thjeshte si kryebashkiaku i Tiranes, Shqiperi, ku ai ringjali krenarine tek qytetaret e tij duke transformuar hapsirat publike me dizajne me ngjyra. Me projekte qe vendosnin njerezit ne vend te pare, Rama uli krimin, dhe i'u tregoi qytetareve qe mund te kishin besim te drejtuesit e tyre. (Filmuar ne TEDxThessaloniki.)

About the speaker
Edi Rama · Politician

From 2000 to 2011 Edi Rama was the mayor of Tirana, where he implemented a series of reforms to take back the city for the people.

From 2000 to 2011 Edi Rama was the mayor of Tirana, where he implemented a series of reforms to take back the city for the people.