Дејвид Ленг

Мојот подводен робот

1,219,433 views • 4:28
Subtitles in 41 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Дејвид Ленг е креатор кој сам без ничија помош станал аматерски океанограф — или попрецизно научил еден робот како да биде. Во овој шармантен говор Ленг, TED Пријател, покажува како тој со една група, љубители на океанот, се здружиле за да изградат слободно-достапни и ефтини подводни роботи-истражувачи.

About the speaker
David Lang · Maker

David Lang is a maker and the co-founder of OpenROV, a community of ocean lovers who build underwater robots.

David Lang is a maker and the co-founder of OpenROV, a community of ocean lovers who build underwater robots.