Damon Horowitz

Дејмон Хоровиц: Филозофија во затвор

1,172,176 views • 3:50
Subtitles in 48 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Дејмон Хоровиц предава филозофија преку затворски Универзитетски Проект, држи факултативни часови на затворениците во државниот затвор во Сен Квентин. Во овој краток, но моќен говор, тој раскажува една случка за правилното и погрешното кога тие стануваат премногу лични.

About the speaker
Damon Horowitz · Philosopher, entrepreneur

Damon Horowitz explores what is possible at the boundaries of technology and the humanities.

Damon Horowitz explores what is possible at the boundaries of technology and the humanities.