Cameron Herold

Камерон Херолд: Ајде да ги одгледуваме децата да бидат претприемачи

1,586,308 views • 21:24
Subtitles in 34 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Здодевно му е во училиште, бега од часовите, не се согласува со другарчињата: Ова дете може да биде претприемач, вели Камерон Херолд. На конференцијата TEDxEdmonton, тој зборува за родителство и образование кое им помага на идните претприемачи да процветаат - како деца и како возрасни.

About the speaker
Cameron Herold · Entrepreneur

An entrepreneur since childhood, Cameron Herold wants parents and teachers to recognize — and foster — entrepreneurial talent in kids.

An entrepreneur since childhood, Cameron Herold wants parents and teachers to recognize — and foster — entrepreneurial talent in kids.