Birke Baehr

Birke Baehr: Cfare nuk funksionon me sistemin tone ushqimor

2,160,975 views • 5:14
Subtitles in 39 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

11 vjecari Birke Baehr paraqet studimin e tij ne nje burim kryesor te ushqimit tone — perqendruar shume larg dhe me pak se piktoresk ne fermat industriale. Te mbash fermat larg syve promovon nje pikture te pavertete te nje kutie te madhe te agrikultures, argumenton ai, nderkohe qe nenvizon ceshtjen e te gjelberave dhe lokalizon prodhimin e ushqimit.

About the speaker
Birke Baehr · Aspiring organic farmer

Birke Baehr wants us to know how our food is made, where it comes from, and what's in it. At age 11, he's planning a career as an organic farmer.

Birke Baehr wants us to know how our food is made, where it comes from, and what's in it. At age 11, he's planning a career as an organic farmer.