Bill Gates

Bill Gates pa limite.

2,643,342 views • 20:16
Subtitles in 35 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Bill Gates shpreson të zgjidhë disa prej problemeve më të mëdhaja botërore duke përdorur një lloj të ri filantropie. Në një 18 minutësh plot pasion dhe humor, ai kërkon të marrim në konsideratë dy pyetje madhore dhe na tregon se si mund t'i japim përgjigje atyre.

About the speaker
Bill Gates · Philanthropist

A passionate techie and a shrewd businessman, Bill Gates changed the world while leading Microsoft to dizzying success. Now he's doing it again with his own style of philanthropy and passion for innovation.

A passionate techie and a shrewd businessman, Bill Gates changed the world while leading Microsoft to dizzying success. Now he's doing it again with his own style of philanthropy and passion for innovation.