Benjamin Wallace

Benjamin Wallace flet per çmimin e lumturisë

1,864,135 views • 14:40
Subtitles in 34 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

A mund të blehet lumturia? Për të kuptuar këtë, autori Benjamin Wallace (Benxhamin Uallec) provoj ushqimet më të shtrenjëta në botë, qe përfshinte një shishe të verës Chatau Cheval Blanc nga viti 1947, 8 ounc të mishit të lopes Kobe, dhe kafenë (me reputacion famëkeq) Kopi Luwak. Kritika i tij mund të ju befasoj.

About the speaker
Benjamin Wallace · Author

Benjamin Wallace is a journalist and author of The Billionaire's Vinegar, the true story of the world's most expensive bottle of (possibly phony?) wine. He's been a contributor to GQ, Details, Salon and The Washington Post.

Benjamin Wallace is a journalist and author of The Billionaire's Vinegar, the true story of the world's most expensive bottle of (possibly phony?) wine. He's been a contributor to GQ, Details, Salon and The Washington Post.