Bastian Schaefer

Nje avion i madh i printuar ne 3D?

1,108,433 views • 5:58
Subtitles in 33 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Dizenjuesi Bastian Schaefer tregon një dizenjo spekulative për të ardhmen e avionëve reaktiv, me një skelet të frymëzuar nga format e forta dhe fleksibël natyrore, nga nevojat e botës, si dhe nga popullsia gjithnje e në rritje. Imagjinoni një aeroplan që është plot dritë dhe hapësirë ​​- dhe të ndërtohet nga pjesët gjeneruese në një printer 3D.

About the speaker
Bastian Schaefer · Aircraft engineer

Bastian Schaefer and a team of designers at Airbus have been imagining the high-concept future of the jet airlplane — in a future with less fuel and more passengers.

Bastian Schaefer and a team of designers at Airbus have been imagining the high-concept future of the jet airlplane — in a future with less fuel and more passengers.