Anna Mracek Dietrich

Anna Mracek Dietrich: Nje aeroplane qe mund te drejtohet

926,310 views • 9:38
Subtitles in 31 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Nje makine flututimi — eshte nje portret i nje figure te se ardhmes. Por mbas 1000 vjet fluturimi and projektim makinash, asnjeri prekur si problem. Pilotja Anna Mracek Dietrich dhe skuadra e saj kerkuan dhe bene pyetjen: Pse mos te bejme nje avion qe mund te drejtohet

About the speaker
Anna Mracek Dietrich · Inventor

Anna Mracek Dietrich is one of the creators of the Transition, the "plane you can drive."

Anna Mracek Dietrich is one of the creators of the Transition, the "plane you can drive."