Anjali Tripathi

Arsyet pse nje dite Toka do te ngjaje me Marsin.

983,720 views • 11:55
Subtitles in 25 languages
Up next
Details
Discussion
Details About the talk

Cdo minute, 200 kg hidrogjen dhe rreth 3,5 kg helium largohen nga atmosfera e Tokes ne hapesiren e jashtme. Astrofizikantja, Anjali Tripathi studion fenomenin e hollimit te atmosferes, dhe ne kete diskutim te bukur, ajo tregoi se si nje dite toka ( disa miliarde vite nga tani) planeti yne blu do te kthehet ne i kuq.

About the speaker
Anjali Tripathi · Astrophysicist

Anjali Tripathi explores planets to uncover the processes that make and destroy them.

Anjali Tripathi explores planets to uncover the processes that make and destroy them.